God Jul och Gott Nytt År

God Jul och Gott Nytt År! 

Den pågående pandemin har påverkat oss under året 2020 med nästan alla aktiviteter inställda. Tyvärr så verkar det som pandemin även kommer att påverka oss våren 2021. De enda aktiviteter vi har planerat för är årsmötet 2 mars ( troligtvis ett digitalt möte) och eventuellt  kan vi genomföra klädbytardagen  17 april. Vi kommer att skicka ut meddelande till er på email om dessa aktiviteter.

Tack för att Du är medlem i vår förening. Vi hoppas på fortsatt stöd under nästa år. Hör gärna av Dig om Du vill engagera Dig i jobbet för miljön i vår kommun. Här finns mycket att göra! Mer information kan Du hitta på vår hemsida www.stenungsund.naturskyddsforeningen.se

Vi hoppas  på en fröjdefull och vilsam jul med långa promenader i skog och mark. Ta med fika och kikare så blir vandringen en riktig upplevelse. Och glöm inte att mata småfåglarna!

Styrelsen i Stenungsunds Naturskyddsföreningen

Dela

Kommentera

1 thoughts on “God Jul och Gott Nytt År

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.